Wczoraj przy Solskiego 1 w Mielcu odbył się mecz 7. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. PGE FKS Stal Mielec uległa Legii Warszawa 0:1. Atmosferę piłkarskiego święta zakłóciła policja, która nie pozwoliła kibicom gości na wejście na trybuny wraz z oprawą.

Na trybunach pojawiło się 6543 kibiców, którzy głośno dopingowali Stal.

Kibice Stali nie pałają sympatią do Legii, ale podczas meczu wielokrotnie podkreślali swój stosunek do nie wpuszczenia gości z oprawą na trybuny wznosząc hasła: „Piłka nożna dla kibiców”, „Wpuśćcie kibiców”, „Policja- wróg numer jeden”.
Ponadto biało-niebiescy zaprezentowali oprawę z użyciem środków pirotechnicznych.

Stal nie rozegrała oszałamiającego spotkania. Goście mieli przewagę w pierwszej połowie ale brakowało im zdobytego gola. Znów dobrze w bramce spisywał się Bartosz Mrozek. Po przerwie gospodarze mielczanie zdobyli przewagę optyczną, ale powolne rozgrywanie piłki nie przyniosło żadnych skutków. Legia przechyliła szalę na swą stronę w 75 minucie po akcji zmienników. Pich zaliczył asystę, a wracający do Ekstraklasy Carlitos zdobył bramkę.

Bramka: Carlitos 75′
Żółte kartki: Gerbowski 69′, Kapustka 86′, Josue 91′, Carlitos 93′

PGE FKS Stal Mielec: 41. Mrozek Bartosz, 7. Domański Maciej, 11. Lebedyński Mikołaj, 18. Wlazło Piotr, 21. Matras Mateusz, 22. Barauskas Dominykas (Mak 80′), 23. Getinger Krystian (K), 24. Wolski Maciej, 26. Kasperkiewicz Arkadiusz, 32. Gerbowski Fryderyk (M) (Maj 88′), 99. Hamulić Said
Rezerwowi: 1. Kochalski Mateusz, 6. Leandro, 10. Mak Mateusz, 16. Żyra Paweł, 17. Hiszpański Fabian (Wolski 63′), 25. Maj Przemysław (M), 74. Kruk Kamil, 88. Soboń Adrian (M)
Trener: Adam Majewski

Legia Warszawa: 1. Tobiasz Kacper (M), 6. Johansson Erik, 8. Augustyniak Rafał, 13. Wszołek Paweł (Rosołek 62′), 18. Sokołowski Patryk (Carlitos 63′), 20. Muci Ernest (Kapustka 73′), 25. Mladenovic Filip, 27. Josue Filipe (K) (Kharatin 90+5′), 28. Baku Makana, 55. Jędrzejczyk Artur, 99. Ślisz Bartosz
Rezerwowi: 31. Miszta Cezary, 5. Ribeiro Yuri, 11. Pich Robert, 14. Kharatin Igor, 17. Nawrocki Maik (M), 19. Carlos Daniel, 29. Lindsay Rose, 39. Rosołek Maciej (M), 67. Kapustka Bartosz
Trener: Kosta Runjaić