PGE FKS Stal Mielec poinformowała o rozstaniu z hiszpańskim obrońcą Jonathanem de Amo Perezem. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Jonathan po raz pierwszy w Mielcu pojawił się w sezonie 2018/19 za kadencji trenera Artura Skowronka. Wystąpił w 24 spotkaniach ligowych strzelając trzy bramki. Następnie trafił do Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Na Podkarpacie wrócił w styczniu ubiegłego roku. Rozegrał w tym czasie w Mielcu 28 spotkań w Ekstraklasie i zdobył 3 bramki.

W szczególności w pamięć zapadł jego zwycięski gol z ubiegłego sezonu w meczu z Lechem Poznań. Perez trafił w siódmej minucie doliczonego czasu gry, dzięki czemu Stal wygrała 2:1, co przyczyniło się do utrzymania w Ekstraklasie!

Po ściągnięciu z wypożyczenia Piaseckiego, Perez to drugi zawodnik z podstawowego składu, który opuścił tej zimy Mielec. Ponadto odeszli Maciej Jankowski i Aleksandar Kolew. Kibice mają wątpliwości, czy ściągnięty zimą z Arki Gdynia Arkadiusz Kasperkiewicz będzie w stanie grać na podobnym poziomie co Hiszpan.

Poprzedni artykułKościół św. Wojciecha w Gawłuszowicach- perła architektury sakralnej
Następny artykułVIII Rajd Rowerowy Śladami Walk Wojciecha Lisa „Mściciela”