Na wiadomość odnośnie wykupu Fabiana Piaseckiego z WKS Śląska Wrocław do PGE FKS Stali Mielec kibice biało-niebieskich czekali cały weekend.

Niestety kwota, jaką Śląsk definitywnie zaproponował na wykup napastnika nie jest do udźwignięcia dla klubu z Mielca, który przypomnijmy, dopiero co ledwo wyszedł znad przepaści, gdzie klubowi groziła upadłość.

W komunikacie czytamy:

Klub FKS Stal Mielec S.A. informuje o podjętej decyzji ws. wykupienia Fabiana Piaseckiego ze Śląska Wrocław.

Władze FKS Stal Mielec S.A. postanowiły nie przyjmować oferty wykupy Fabiana Piaseckiego ze Śląska Wrocław. Żądana kwota jest zbyt duża dla naszego klubu, który wciąż jest na etapie pracy nad stabilizacją budżetu.

Jednocześnie informujemy, że trwają rozmowy nad przedłużeniem wypożyczenia zawodnika do naszego klubu do końca bieżącego sezonu.”

Informacja ta wywołała zawód wśród wielu fanów biało-niebieskich. Na krytyczne głosy odpowiedział prezes Jacek Klimek:

Nie mogę się nadziwić że można pisać takie rzeczy. Klub w ostatniej chwili został uratowany przed upadłością i nadal ma mega problemy finansowe a teraz miałby wydać ponad milion złoty na zawodnika. Należy pamiętać, że drugi raz już nikt nam nie udzieli pożyczki. Apeluje o rozwagę w krytykowaniu tej decyzji. Jak można pisać że mogliśmy ryzykować – drodzy Państwo – nie da się ryzykować jak się nie ma środków.

PGE FKS Stal Mielec poinformowała dziś o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron z Maciejem Jankowskim.

Poprzedni artykułTragedia w Wojkowej. Czad zabił 87-latkę, jej mąż w ciężkim stanie w szpitalu
Następny artykułKasperkiewicz i Wawszczyk w Stali Mielec. Z klubem pożegnał się Kolev