Po zmianie przepisów w ruchu drogowym zwiększających grzywny m.in. za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i przekroczenie dopuszczalnej prędkości, wielu kierujących zdjęło nogę z gazu. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy przekraczają znacząco prędkość, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj po godz. 21, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego mieleckiej komendy zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h.

23-letni kierowca volkswagena jechał z prędkością 103 km/h, natomiast 24-letni kierowca audi – 104 km/h. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi oraz zatrzymano im uprawnienia do kierowania pojazdami.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń, musi liczyć się z wysoką karą finansową, a nawet utratą prawa jazdy. Jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy również śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Poprzedni artykułCoraz więcej przestępstw z udziałem nieletnich w powiecie mieleckim
Następny artykułZnany youtuber fotografował PZL Mielec i nagrał kompromitację ochrony. Film staje się hitem w sieci [VIDEO]