W Urzędzie Miejskim w Mielcu doszło dziś do podpisania umowy promocyjnej między Gminą Miejską Mielec reprezentowaną przez Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego, a klubem FKS Stal Mielec S.A. reprezentowanym przez prezesa zarządu Jacka Klimka.

Umowa opiewająca na kwotę 900 tys. zł. (brutto), zawiera szereg wyznaczonych działań związanych z promocją miasta Mielca, które mają być zrealizowane do końca bieżącego roku przez piłkarską spółkę i występującą na najwyższym szczeblu rozgrywkowym drużynę PGE FKS Stali Mielec.

Dodatkowa umowa promocyjna, to jedna z dwóch zaproponowanych przez Prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego form ekonomicznego wsparcia dla piłkarskiej Stali, która po historycznym powrocie na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce, znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Oprócz wspomnianej umowy w magistracie cały czas rozważana jest kwestia udzielenia klubowi pożyczki w kwocie 1mln 100 tys. zł. Zasady udzielenia tej pożyczki i wymagane dla niej zabezpieczenia, określone mają być na podstawie przygotowywanej przez biegłego rewidenta aktualnej wyceny wartości rynkowej akcji Spółki FKS Stal Mielec S.A. wraz z oceną jej aktualnej kondycji finansowej. Termin dokonania tej wyceny został przesunięty z 3 na 12 listopada 2021 r.

Poprzedni artykułTańczyli z trumną w jednym z klubów w centrum Mielca [VIDEO]
Następny artykułKpt. Jerzy Dębicki- Wyklęty mieleckiej ziemi [sylwetka]