Wesele powinno przebiegać w radosnej i miłej atmosferze. Oczywiście całość może się nieco różnić, w zależności od przyjętego stylu, w którym będzie się ono odbywać, natomiast nie może zabraknąć na nim kilku istotnych elementów. Wśród najważniejszych- prócz wymarzonej sali, smacznego menu oraz doskonałej oprawy muzycznej- nie może zabraknąć zabaw. Poniżej przedstawiamy TOP 10 najlepszych.

Na wstępie zaznaczyć należy, że są to zabawy weselne z klasą – mają za zadanie bawić i integrować wszystkich obecnych, ale nie ośmieszać lub wprowadzać w zakłopotanie, bowiem czasy żenujących konkurencji, do których udziału niektórzy byli wręcz zmuszani, dawno minęły. Dziś są to zabawy na całkiem innym poziomie i to właśnie te braliśmy pod uwagę w poniższym rankingu.

TOP 1 – Taneczna podróż dookoła świata

„Co kraj, to obyczaj” mówi stare porzekadło, a jak tradycje, to o te związane z rodzimym tańcem. Niektóre państwa są jednak pod tym względem bardziej charakterystyczne, dlatego warto na weselu przeprowadzić ciekawą zabawę taneczną z tym związaną. Podróż dookoła świata jest to podróż tradycyjnym pociągiem, który tworzy Młoda Para. DJ wstrzymuje utwór, po czym podaje nazwę danego państwa i puszcza muzykę charakterystyczną dla tego kraju. Zadaniem gości jest zatańczyć zgodnie z danym stylem- np. Francja to kankan, Austria- walc wiedeński, Brazylia- Samba, USA- country, Argentyna- tango.

TOP 2 – Kareta

Jest to ciekawa zabawa, opierająca się na ciekawej i śmiesznej historyjce czytanej przez DJ. Bierze w niej udział kilka wybranych osób, przy czym każda wciela się w inną rolę- koni, woźnicy, króla, królowej i kół. Następnie wszyscy siadają na ustawionych w kształt karocy krzesłach, zaś gdy w tekście pojawi się wzmianka o ich postaci, muszą jak najszybciej okrążyć całą karocę i powrócić na swoje miejsce.

TOP 3 – Wstążki – alternatywa rzucania welonem

Tradycyjne rzucanie welonem podczas oczepin powoli odchodzi do lamusa. Obecnie „na topie” są wstążki doczepione do bukietu Panny Młodej. Podczas oczepin każda panna chwyta za jedną, otaczając siedzącą pośrodku Panią Młodą, po czym w rytm muzyki chodzą wokół, zaś Panna Młoda z zasłoniętymi oczami i uniesionymi w górę nożyczkami przecina kolejne wstążki- panna, która pozostanie na sam koniec, zgodnie z przepowiednią następna wyjdzie za mąż.

TOP 4 – Mucha w skrzyni – alternatywa rzucania muchy

Zmiany tradycyjnych oczepin w wydaniu męskim również były koniecznością. W tym przypadku Pan Młody zdejmuje swoją muchę bądź krawat, po czym jest ona zamykana na kluczyk w drewnianej, niewielkiej skrzyneczce. Kluczyk trafia do woreczka, w którym znajdują się także inne, niewłaściwe klucze. Kawalerowie krążą wokół Pana Młodego i każdy z nich po kolei podchodzi do Pana Młodego, losuje kluczyk i sprawdza, czy to ten właściwy. Jeśli tak- osoba ta następna się ożeni.

TOP 5 – Quiz małżeński

Każda Młoda Para powinna znać się od podszewki. Ale czy tak jest? Warto to sprawdzić przy pomocy specjalnego quizu małżeńskiego. Zabawa ta może być przeprowadzona w kilku wariantach, najczęściej jednak Pani Młoda i Pan Młody otrzymują po dwie tabliczki z napisami „On” i „Ona”. Następnie DJ czyta kolejno pytania dotyczące nowożeńców, zaś Ci maja za zadanie odpowiedzieć na nie, przy pomocy tabliczek. Dodatkowo Państwo Młodzi siedzą do siebie tyłem, przez co nie widzą wzajemnych odpowiedzi. Dzięki tej zabawie można sprawdzić, czy poszczególne pytania przeszły test zgodności i w obu wersjach brzmią jednakowo.

TOP 6 – Para z najdłuższym stażem

To niezwykle piękna zabawa. Na parkiet proszone są wszystkie małżeństwa, po czym tańczą one w rytm puszczanej muzyki. Gdy ta się zatrzyma, prowadzący prosi, by z parkietu zeszły te pary, których staż małżeński jest krótszy niż 5, 10, 15 i tak dalej lat. Na parkiecie pozostaje więc coraz mniej par, natomiast ostatnia z nich będzie parą z najdłuższym stażem małżeńskim. To dla niej Młoda Para może przygotować drobny upominek, złożyć życzenia lub poprosić o wspólny taniec.

TOP 7 – Wspólny taniec

Wspólny taniec to także propozycja kolejnej, tanecznej zabawy. Polega na wspólny odtańczeniu jednego ze znanych i popularnych tańców typu kankan, makarena czy taniec belgijski. Są to na tyle znane tańce, że do wspólnej zabawy może włączyć się duże grono osób. Inną opcją, jednak wymagającą osoby prowadzącej, jest naśladowanie w tańcu prowadzącego, który wykonuje poszczególne ruchy i kroki, stojąc przed pozostałymi.

TOP 8 – Taniec z gadżetami

Wystarczy skrzynia z mnóstwem rozmaitych strojów, kreacji i rekwizytów, by móc urządzić doskonały bal przebierańców na parkiecie, w rytm ulubionych przebojów. Zabawę można urozmaicić w taki sposób, by wszystkie osoby w momencie, gdy muzyka przestanie grać, jak najszybciej zamieniły się kostiumem i gadżetami.

TOP 9 – Krasnoludek

Co prawda to jedna z lubianych, dziecięcych zabaw, ale w przypadku wesela również doskonale się sprawdzi. Wszyscy goście ustawiają się jeden za drugim, po czym poruszają się w rytm odtwarzanej piosenki o krasnoludku- za każdym razem prowadzący wydaje inną komendę, np. „kciuki do przodu”, „kolana zgięte”, „pupy wypięte”- w takiej pozycji goście wyglądają naprawdę śmiesznie, więc przy tej zabawie śmiechu jest co niemiara.

TOP 10 – Taniec na gazecie

W zabawie ten udział bierze kilka chętnych par, które tańczą w rytm danego utworu tak, by nie wyjść poza obszar gazety- po każdym kawałku jest ona składana na pół. Oczywiście liczy się tu także styl taneczny, w jakim para wykonuje swoje zadanie. Wygrywa ta para, która nie spadnie z gazety a jednocześnie jej taniec okazał się najciekawszy według Młodej Pary.

Mimo tego, że przedstawiliśmy TOP 10 najlepszych zabaw na wesele, to jednak nie można przesadzać z ich ilością podczas trwania jednego przyjęcia. W tym przypadku jak najbardziej sprawdza się zasada „co niedużo, to niezdrowo” i 3 bądź 4 zabawy w zupełności wystarczy.

Zobacz inne ciekawe artykuły związane z weselem na blogu Dj Kuby Króla – https://djkubakrol.pl/Blog/

Poprzedni artykułTradycja zachowana. Mecz wigilijny kibiców i piłkarzy Stali Mielec [foto]
Następny artykułOzdoby świąteczne w Mielcu. Zima 2021/22 [FOTO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here