Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie kompleksowo zmodernizowanego Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskiej kliniki w Szpitalu Specjalistycznym im. E. Biernackiego w Mielcu.

Grupa American Heart of Poland to największa sieć oddziałów szpitalnych, specjalizujących się w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego w Polsce. Od ponad 20 lat stosuje nowoczesne metody leczenia i dzięki temu podnosi jakość życia polskich pacjentów.

Nowy oddział kliniki kardiologicznej znajduje się na piątym piętrze w budynku “J” Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Dodatkowe sale dla pacjentów, nowoczesny sprzęt medyczny i zwiększona liczba łóżek – to niektóre z wprowadzonych modyfikacji mieleckiego Oddziału Kardiologii, dzięki którym wzrasta jakość leczenia oraz komfort pacjentów.

Niezwykle istotnym etapem modernizacji są komfortowe sale dla chorych, którzy wymagają stałego nadzoru i monitorowania parametrów życiowych. Dzięki temu Oddział zyskał większe możliwości specjalistycznej opieki nad pacjentami w najcięższym stanie.

Leczenie na Oddziale Kardiologicznym w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu realizowane jest w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. W zasięgu pacjentów korzystających z kliniki znajdują się poradnie: kardiologiczne, kardiochirurgiczne oraz chirurgii naczyniowej.

W uroczystości otwarcia oddziału kardiologii w Mielcu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Mieleckiego, Jacek Wiśniewski Prezydent Miasta Mielca, Posłanki i Posłowie, przedstawiciele Rady Powiatu, Przedstawiciele Szpitala, Zespół Lekarzy i Pielęgniarek, Zarząd American Heart of Poland oraz media.

źr. UM Mielec, American Heart of Poland