PGE FKS Stal Mielec przedstawiła dziś dwóch nowych zawodników. Kontrakty podpisane zostały z dwoma obrońcami: Arkadiuszem Kasperkiewiczem i Jakubem Wawszczykiem. Z klubem pożegnał się natomiast Aleksandar Kolev.

Kasperkiewicz pochodzi z Łodzi i właśnie w tym mieście rozpoczął swoją piłkarską karierę. Jest wychowankiem Startu Łódź. Następnie występował w MSP Szamotuły i Widzewie Łódź.

W 2015 roku trafił do pierwszoligowej wówczas Olimpii Grudziądz, w której występował przez dwa lata. Kolejne sezony to występy dla dwóch kolejnych klubów – Arkadiusz Kasperkiewicz grał w Górniku Łęczna i Rakowie Częstochowa. Z tym ostatnim klubem awansował do PKO BP Ekstraklasy, będąc ważną postacią drużyny Marka Papszuna. W sezonie 2019/2020, już w PKO BP Ekstraklasie, ostatecznie zaliczył 5 występów.

Z Rakowa Częstochowa trafił do Arki Gdynia, w której spędził ostatnie 1,5 roku. W Gdyni zagrał łącznie w 45 ligowych spotkaniach i 7 Fortuna Pucharu Polski. Był finalistą ubiegłorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski, w którym jego Arka przegrała decydujący mecz z Rakowem Częstochowa. 27-letni środkowy obrońca podpisał w Mielcu 1,5-roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Jakub Wawszczyk to wychowanek Mienia Lipno, ale jeszcze w wieku juniorskim przeszedł do Zawiszy Bydgoszcz, z której trafił do Arki Gdynia. W tym klubie występował w Centralnej Lidze Juniorów. Kolejne lata Jakuba Wawszczyka to wchodzenie w seniorską piłkę – w tym czasie reprezentował barwy: KS Chwaszczyno, Olimpii Grudziądz, KP Starogard Gdański oraz Radomiaka Radom.

W 2019 roku wrócił do Arki Gdynia, która wówczas występowała na poziomie PKO BP Ekstraklasy. W sezonie 2019/20 zagrał w 14 meczach w barwach Arki, w których zaliczył 1 asystę. W kolejnym sezonie, głównie przez kontuzję, zagrał tylko w 6 meczach, w których zaliczył 2 asysty.

Jesień 2021 roku spędził w Sandecji Nowy Sącz. Z tego klubu odszedł na początku stycznia 2022 roku. 24-letni lewy obrońca związał się półrocznym kontraktem z opcją przedłużenia o rok.

Kasperkiewicz ma zostać następcą Jonathana Pereza de Amo, który najprawdopodobniej pożegna się z klubem. Waszczyk ma natomiast być zmiennikiem dla Getingera, który w większości spotkań rozgrywał pełne mecze.

Z klubem rozstał się natomiast Aleksandar Kolev, który rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron.

Kolew dwukrotnie był związany z mieleckim klubem. Za pierwszym razem rosły napastnik reprezentował barwy Stali wiosną 2017 roku, za kadencji Zbigniewa Smółki. Strzelił wtedy 7 bramek i zaliczył 4 asysty. Następnie odszedł do Sandecji Nowy Sącz, którą po roku zmienił na Arkę Gdynia.

Po raz drugi do Mielca trafił w styczniu 2021 roku. Przez ostatni rok wystąpił w 22 meczach, w których zdobył 3 bramki i zaliczył 1 asystę. Naszym kibicom szczególnie w pamięci zapadł jego gol z Wisłą Kraków, który został wybrany “Golem Roku 2021” w głosowaniu na klubowym profilu na Facebooku.

źr. Stal Mielec

Poprzedni artykułStal Mielec nie wykupi Piaseckiego, ale będzie negocjować wypożyczenie
Następny artykułPGE FKS Stal Mielec kontra PFK Slawia Sofia [TRANSMISJA]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here