W niedzielę 28 sierpnia 2022 niedziela)w parku im. Stanisława Lachmana, wystąpiły zespoły reprezentujące miasta partnerskie Mielca, których spotkanie delegacji odbywało się równolegle z Dniami Mielca.

  • Zespół Ludowy Grupo Folclorico e Etnografico de Vila Nova de Poiares (Portugalia)
  • Miejska Orkiestra Dęta Harmonie Municipale de Douchy-les-Mines (Francja)
  • Soliści i Zespół Ludowy z Tiszaföldvár (Węgry)
  • Summer Voice (Dom Kultury SCK w Mielcu)

Na koncertowej scenie na terenach rekreacyjnych MOSiR w Mielcu o godzinie 17.00 z koncertem wystąpił zespół QUERBEAT z Lohne (Niemcy), a o 19.0 TARS & HITS . Wykonawcami będą Kaja Paschalska, Bilguun Ariunbaatar, Basia Mezler oraz Artur Chamski, którzy brali udział w telewizyjnym show muzycznym „Twoja twarz brzmi znajomo”.

https://www.youtube.com/watch?v=1lSYLnoPDuE

Dni Mielca 2022 zakończył o godzinie 22.00 występ zespołu Myslovitz.

Wydarzeniami towarzyszącymi tegorocznym Dniom Mielca w niedzielę 28 sierpnia były:

– o godz. 15.00 zabawa dla dzieci – The Clown Circus Show Ruphert i Rico – „Witamy w cyrkowym miasteczku”(Park Lachmana)

– od godz. 14.00 XI Zlot Pojazdów Zabytkowych AMERICAN CARS z okazji 200 rocznicy urodzin  Ignacego Łukasiewicza organizowany przez Automobilklub Mielecki (parking przy ul. Sportowej).

Podczas tegorocznych Dni Mielca prowadzona była zbiórka charytatywna na rzecz sześcioletniej Klary Kukułki z Mielca chorej na mukowiscydozę oraz na rzecz niespełna dwuletniej Weroniki Żyrek z Mielca chorej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni.