W ostatnim czasie znacznie nasiliła się ilość kradzieży popełnianych przez osoby nieletnie i małoletnie na terenie powiatu mieleckiego. Policjanci apelują o wzmożenie opieki nad dziećmi, nie tylko w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także jeśli chodzi o przestrzeganie prawa przez osoby nieletnie.

W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba nieletnich, którzy kradną alkohol oraz drobne artykuły kosmetyczne lub spożywcze. Bez względu na wartość skradzionego przedmiotu osoba niepełnoletnia, która dopuści się kradzieży, według Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, odpowiada za popełnienie czynu karalnego.

W przypadku gdy nieletni jest zagrożony demoralizacją lub jest sprawcą czynu karalnego wszelkie zebrane materiały w sprawie kierowane są do sądu rejonowego – Wydział Rodzinny i Nieletnich.

W trosce o dobro i bezpieczeństwo osób małoletnich oraz nieletnich Policja apeluje o właściwą i szybką reakcję na niepokojące sygnały dotyczące zachowań dzieci i młodzieży, które najczęściej prowadzą do demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Wiele spraw, które z pozoru – zwłaszcza dla młodego człowieka – wydają się błahe, jak te dotyczące przejawów demoralizacji, trafiają na drogę sądową.

Poprzedni artykułKibice podczas meczu Stal Mielec- Górnik Zabrze [FOTO, VIDEO]
Następny artykułPrzekroczyli prędkość, spotkała ich kara